O ZESPOLE

 

Formacja Fantazman w listopadzie 2012 roku wydała album inspirowany postapokaliptyczną powieścią Christiana Krachta. Na płycie „Tu będę” można znaleźć zarówno utwory w melancholijnym klimacie, jak i zakręcone elektroniczne bity podążające za subtelnym, choć energetycznym kobiecym wokalem. 

 

Teksty utworów napisanych przez Cezarego K. Kędera to pozornie nieco zagadkowe historie, które szybko okazują się opowieściami o dobrze nam znanej rzeczywistości, w której „czegoś ciągle brak”.


Projekt „Tu będę” zrealizowali:

 

Sebastian Pypłacz

Joanna Świdrak (wokal)

Studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. W 2007 zaczęła występować jako wokalistka z zespołem Del Arte. Od 2008 roku śpiewa w reggae-rockowym zespole Tatapali, z którym nagrała materiał na album muzyczny. W 2008 roku zaczęła współpracę z popową wokalistką – Paullą – jako członkini chórku. Od czasu do czasu gra w innych muzycznych i artystycznych projektach.

www.myspace.com/asiaswidrak

 

 

 

 

Sebastian Pypłacz

Paweł Grad (klawisze)

Absolwent pierwszego stopnia szkoły muzycznej w Sosnowcu (skrzypce). Przede wszystkim jest gitarzystą rockowym, jego inspiracje muzyczne sięgają do klasycznego rocka, metalu, bluesa, elektroniki i muzyki eksperymentalnej. Od 2009 jest gitarzystą w post-grungowym zespole Blindness, który aktualnie pracuje nad albumem muzycznym (we współpracy z Patrykiem Kumórem – ex-Division, ex-Zero i ex-Darzmat – i Marcinem Blicharskim – ex-Orion Prophecy – jako producentami). W 2010 i 2011 roku Paweł był gitarzystą eksperymentalno-konceptualnego zespołu The Animators (post-rock/nu-jazz), łączącego muzykę z projektami graficznymi. Paweł aktualnie pracuje nad własnym materiałem, rozkręcając własne studio nagraniowe i rozwijając umiejętności producenckie. W 2011 ukończył studia licencjackie: filologię polską na Uniwersytecie Śląskim.

 

Sebastian Pypłacz

Sebastian „Stian” Pypłacz (programowanie elektroniki)

Najbardziej znany jest z piosenkowego Pan Stian, gra w eksperymentalnym Meet The Ambient. Wydał między innymi: „Kilka Minut EP”, „Drugi Ulubiony Organ EP” i album „Grey” Meet The Ambient. Na swoim koncie ma również seanse muzyczne do niemych filmów, a wolnych chwilach grywa chilloutowe DJ sety. Stale współpracuje z innymi artystami. Studiuje filologię słowiańską na Uniwersytecie Śląskim.

www.stian.trafri.net

 

 

 

 

Sebastian Pypłacz

Cezary K. Kęder (teksty, wokal, czasem gitara)

Na scenie bez przerwy od lat 80., choć częściej była to scena literacka niż muzyczna. Autor tomów wierszy: „Chwile myślenia”, „Ja”, „Sekwencje”, „Najnowszy model”, „Straszny melodramat (no i to serduszko)”, powieści „Antologia twórczości postnatalnej” i „Rurand. Prequel” oraz książki „Wszyscy jesteście postmodernistami! Szkice o literaturze lat dziewięćdziesiątych XX w.”.

 

 

 

 

 

 

Aktualnie Fantazman nie ma stałego składu. Jego rdzeń tworzą Sebastian „Stian” Pypłacz oraz Cezary K. Kęder.

Jako że celem formacji jest ciągły rozwój, ewolucja, nieustanne przekształcanie się i formowanie, do współpracy zapraszani są kolejni muzycy. Dzięki temu każdy koncert grupy wygląda zupełnie inaczej – nie jest powielaniem znanego z płyty układu, odtwarzaniem tysiąc razy granego schematu, lecz dziełem w toku, rozpiętym między muzyką a literaturą.

Więcej informacji w artykule Formacja Fantazman w menu bocznym.

 
O projekcie | książka | Fantazman | kontakt | projekt graficzny: nataliaarmata.com