Kanał RSS | Archiwum wiadomości

Formacja Fantazman

Formacja Fantazman nie ma stałego składu – jest dziełem w toku, rozpiętym między muzyką a literaturą. W listopadzie 2012 roku ukazała się jej pierwsza płyta, zatytułowana „Tu będę”, muzycznie łącząca ambient i electropop.

Rdzeń zespołu tworzą Sebastian „Stian" Pypłacz oraz Cezary K. Kęder. Od 2013 roku zapraszają do współpracy muzyków, z którymi przygotowują nowe aranżacje utworów znanych z płyty oraz pracują nad kolejnymi.

 

W lutym z Fantazmanem w nietypowej scenerii zagrał Google Cat:

{gallery}wideosesja{/gallery}

Boczny korytarz Ronda Sztuki w Katowicach stał się przestrzenią prezentacji nowej wersji utworu „Nie widzę” (wersja studyjna do odsłuchania tutaj). Przypadkowi przechodnie mogli usłyszeć, co wynikło z muzycznego spotkania Google'a, Asi i Stiana. Nagranie wówczas zarejestrowane dostępne w serwisie YouTube.


Również w lutym formacja zaprezentowała publiczności cover piosenki „Nebe je rudý” Moniki Načevej (sł. J. Topol), rozszerzając tym samym swój repertuar o utwór związany z literaturą czeską, a konkretnie z powieścią „Anioł” Jáchyma Topola. Nagranie z imprezy, podczas której Fantazman wystąpił, jest dostępne w serwisie Kulturalny Śląsk.


W marcu w orbicie Fantazmana znalazła się dwójka nowych muzyków – Anna Krawczyk (wokal) i Piotr Sokołowski (bas). 

{gallery}proba{/gallery}

Nagranie z próby

{gallery}formacja{/gallery}


O projekcie | książka | Fantazman | kontakt | projekt graficzny: nataliaarmata.com